1998-ban végeztem a Magyar Iparművészeti Egyetem építész szakán, ahol építész tervezőművész egyetemi diplomát szereztem. 1999-2012 között az Állami Műemlékhelyreállítási és Restaurálási Központ (később KÖSZ majd NÖK) építész osztályán dolgoztam belsőépítész tervezőként. Itt mind belsőépítész, mind építészeti jellegű tervezési feladatokat volt alkalmam megoldani, mely során lehetőségem nyílt a műemléki rekonstrukció különböző fokozataival találkozni, a hiteles másolatoktól kezdve a műemléki környezetben való új elem létrehozásáig. 2005-ben belsőépítész vezető tervezői és építész tervezői jogosultságot szereztem.
Belsőépítészként egyre többször találkoztam korabeli enteriőrök rekonstrukciójának igényével. A tervek elkészítéséhez azonban többnyire hiányoztak a hazai bútortörténet és a “belsőépítészet-történet” szerkezeti elvű tudományos feldolgozásai, használható szakirodalma, így – először régész-művészettörténész kollégáimmal karöltve, később már önállóan – aktív kutatómunkával pótolom ezt a hiányt. Ennek minél magasabb szintű elvégzése érdekében 2005-ben jelentkeztem a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem DLA képzésére, Iparművészet Elmélet szakra. Doktori disszertációmat 2012 májusában védtem meg cum laude minősítéssel. A disszertáció címe: A BÚTORKÉSZÍTÉS ÉS A BÚTORHASZNÁLAT FEJLŐDÉSE MAGYARORSZÁGON A XV.–XVII. SZÁZADBAN. A későközépkor és kora reneszánsz enteriőrök mellett azóta egyre több korszak életmód történetével, és annak bemutatásával is foglalkozom.
A hivatali munka mellett természetesen engem sem kerültek el az egyéb felkérések: így négy családi ház tervemből kettő megvalósult, és egy közeli plébánia is felkért a templomterük megújítására. Munkámat kiegészítik műemlék-rekonstrukciós grafikák is, újabban pedig enteriőr-történeti tudásomat kamatoztatom virtuális rekonstrukciók és kiállítások tervezéséhez. Ez utóbbiban a fiatalabb generáció megszólítása és a legújabb kiállítás-trendek felhasználása a legnagyobb kihívás számomra, szívesen keresgélem az új, de időtálló lehetőségeket a muzeológia területén.
A műemléki tervezői feladataim mellett egyre jobban előtérbe került a kiállítástervezői igény is, melybe nemcsak tervezőként, hanem kreatív szakemberként és kutatóként is tartalomfejlesztési feladatokat ellátva tudok részt venni magas színvonalon, melyet a visszajelzések és a díjak is megerősítenek.
2016-tól óraadóként részt veszek a győri Széchenyi István Egyetem Építész, Építő és Közlekedésmérnöki Kara Középülettervező tanszékének belsőépítészet oktatásában Jakab Csaba DLA mellett. 2017-ben részt vettem a Művészeti kar beindításához tervezett belsőépítész tantárgy tanulmányi fejlesztési tervének elkészítésében, illetve folyamatosan fejlesztem a Középülettervező tanszék Belsőépítész 1-2-3 tantárgyát.
___________________________________________________________________________
S z a k m a i é l e t ú t :
2016 - Óraadó oktatói tevékenység Széchenyi István Egyetem; Építész, Építő és Közlekedésmérnöki Kar, Középülettervező tanszék Belső terek építészete 2, és Belsőépítészet 1-2-3.
2012 - Magántervező, egyéni vállalkozó
2020.05-2021.04. Munkahely: Moholy-Nagy Művészeti Egyetem Innovációs Központ - kiállítás tervező
2019.09-2021.03. Munkahely: PM Tér6 Kft - rekonstrukciós tervező
2012. július 10.: A MOME Doktori Tanácsának 5/2012/07.10-es számú határozata alapján Doktori cím (DLA) elnyerése
2005 – 2012 Doktori Iskola, Moholy-Nagy Művészeti Egyetem, Iparművészet Elmélet szak Témavezető tanár: dr. István Mária.
2005. Tervezői jogosultság megszerzése. Kamarai szám: BÉ/1 01-4640
1999 - 2012 Munkahely: Magyar Nemzeti Múzeum – Nemzeti Örökségvédelmi Központ (Korábban: Állami Műemlékhelyreállítási és Restaurálási Központ, később 2008. januárjától 2010. júliusáig Kulturális Örökségvédelmi Szakszolgálat)
1991-1998 Magyar Iparművészeti Egyetem, Építész tanszék, Budapest (diplomamunka: Budapest XI. Kerület, volt kánai kolostorrom hasznosítására vonatkozó építészeti, belsőépítészeti terv).
_________________________________________________________________________